Szczegóły
Mariusz Waras to znany artysta street-artowy, grafik i projektant który tworzył już projekty dla odbiorców na całym świecie. Jednym z ciekawszych, bo wykonanym na zupełnie nietypowym dla artysty podkładzie, jest bolid Kimiego Raikkonena, zachwycający nie tylko kierowców z toru. Innym, również nietypowym zadaniem, było pomalowanie wieży kontroli lotów w norweskim Stavanger. W lipcu 2014 roku do projektów Mariusza Warasa dołączył Stadion Energa Gdańsk.
Koncepcja murali na Stadion Energa Gdańsk rodziła się prawie przez rok można więc powiedzieć, że projekt powstawał bardzo długo ale mam nadzieję, że efekt, z którego jestem zresztą bardzo zadowolony, był wart tego czasu – mówi Mariusz Waras autor murali. – Uznaliśmy wspólnie z Operatorem, że Lwy najbardziej wpisują się w symbolikę Gdańska i stadionu razem powiązanych. Dlaczego mechaniczne? To już mój własny charakterystyczny dla większości moich prac element. Stąd industrialno-mechaniczne motywy. Sam Gdańsk kojarzy się z przemysłem stoczniowym, co stanowiło jedną z inspiracji.
Waras

Mariusz Waras to znany artysta street-artowy, grafik i projektant który tworzył już projekty dla odbiorców na całym świecie.

Raikkonen

Jednym z ciekawszych, bo wykonanym na zupełnie nietypowym dla artysty podkładzie, jest bolid Kimiego Raikkonena, zachwycający nie tylko kierowców z toru.

Stavanger

Innym, również nietypowym zadaniem, było pomalowanie wieży kontroli lotów w norweskim Stavanger.

Stadion Energa Gdańsk

W lipcu 2014 roku do projektów Mariusza Warasa dołączył Stadion Energa Gdańsk.
- Koncepcja murali na Stadion Energa Gdańsk rodziła się prawie przez rok można więc powiedzieć, że projekt powstawał bardzo długo ale mam nadzieję, że efekt, z którego jestem zresztą bardzo zadowolony, był wart tego czasu – mówi Mariusz Waras autor murali. – Uznaliśmy wspólnie z Operatorem, że Lwy najbardziej wpisują się w symbolikę Gdańska i stadionu razem powiązanych. Dlaczego mechaniczne? To już mój własny charakterystyczny dla większości moich prac element. Stąd industrialno-mechaniczne motywy. Sam Gdańsk kojarzy się z przemysłem stoczniowym, co stanowiło jedną z inspiracji.

Nowy mural Warasa

We wrześniu 2015 roku na Stadionie Energa powstały kolejne murale autorstwa Mariusza Warasa. Tym razem są to wizerunki surykatek, których populację, zamieszkującą Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża w Gdańsku, finansowo wspiera FUN ARENA.

  • Murale Warasa
  • Murale Warasa
  • Murale Warasa
  • Murale Warasa